KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14797114
nr 1479 7114
Hans Osvald Larsson
(1915-1973), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Pojke och flicka. Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Olja på pannå, 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 39x34 cm
Hans Osvald Larsson, svensk målare född 1915, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:14:19
18/7 09:26:53
18/7 20:11:03
Hans Osvald Larsson
Läs mer om Hans Osvald Larsson